Uncategorized

Единаестгодишно дете почина во Загреб од последица на Ковид-19

Единаесетгодишно момче почина утринава на загрепската инфективна клиника „Д-р Фран Михаљевиќ“ како последица на вирусот коронавирус, пишува загрепскиот портал Индекс.

Информацијата за смртта на момчето ја потврди проф. Д-р Горан Тешовиќ, раководител на Заводот за заразни болести на децата и додаде дека момчето, според сите достапни информации досега, немало претходно боледување.

„Детето завчера добило висока температура, болки во грлото, главоболка и малаксаност, што е честа клиничка слика. За жал, смртта била констатирана утрово во 5 часот и 20 минути“, потврди проф. д-р. Горан Тешовиќ, раководител на Одделот за инфективни болести на децата на Клиниката „Д-р Фран Михаљевиќ“.

Тој изјави дека смртта настапила ненадејно, односно дека бил примен вчера попладне, а починал утрово.

GogoAnime | Watch Anime Online - Gogo Anime Real. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

GoGoAnime Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Cour 2

GoGoAnime The Daily Life of the Immortal King [Chinese Dub]

stream anime online My Hero Academia Season 2

GoGoAnime JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable

GoGoAnime Higehiro: After Being Rejected, I Shaved and Took in a High School Runaway Episode 11