October 20, 2021 11:49
Хроника

Еден работник загинал, друг повреден во фабрика во Куманово

На 24.09.2020 во СВР Куманово било пријавено дека околу 09.00 часот, во фабрика во Куманово, за време на извршување на работни задачи биле повредени Ч.С.(57) и Р.И.(27), и двајцата од Куманово.

Ч.С. од здобиените повреди починал, а  смрт констатирала екипа од Итната медицинска помош Куманово. Р.И.(27) бил пренесен во Медицински центар Куманово за укажување на лекарска помош.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа на СВР Куманово, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е предадено за обдукција.

 

Watch Di Gi Charat (Dub) Episode 16

Website https://animetv.cc: Watch To Heart (Dub) animetv Episode 13 www1 animetv

KissAnime: .hack//The Movie: Sekai no Mukou ni anime episode Full online free at https://kissanime.mx kissanime black clover

The Eccentric Family 2 (https://wcostream.cc/m/y7d2) Episode 12

Metal-archives: https://www.metal-archives.com/users/kissanimemx

Mobypicture: https://www.mobypicture.com/user/animefreakws