November 30, 2021 08:14
Свет

Еден полицаец загина, 15 лица повредени во експлозија на бомба во Пакистан

Еден полицаец загина, а 15 лица се повредени во експлозија на бомба во близина на полициски автобус паркиран пред Универзитетот Балучистан во југозападен Пакистан.

Министерот за внатрешни работи на провинцијата Балучистан, Мир Зиаула Лонгове рече дека повредените се пренесени во државната болница.

Засега никој не презеде одговорност за нападот.

Балучистан е место на долгогодишен бунт на Балучите, кои со децении ги напаѓаа безбедносните сили за да ги исполнат барањата за независност.

AniWatch Watch anime online, English anime online HD

AnimeFLV Watch anime online, English anime online HD

Website https://animekisa.in: Watch Hell Target animekisa Episode Full free anime

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official

Watch anime online for free at AnimeFreak animefreak dragon ball