October 22, 2021 09:32
Хроника

Еден мртов и тројца повредени во сообраќајка кај с.Удово

На 31.07.2021 во 03.30 часот во СВР Струмица било пријавено дека на регионалниот пат с.Јосифово-с.Удово, на место викано „Расадник”, се случила  сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „ауди”, со валандовски регистарски ознаки, управувано од Т.Г.(33) од с.Удово и патничко возило „рено меган”, со валандовски регистарски ознаки, управувано од З.М.(43) од с.Удово. На местото на незгодата починал Т.Г., додека З.М. се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Медицински центар Гевгелија. Сопатниците во возилото „ауди”, С.П.(23) и И.Н.(23), двајцата од с.Удово, се здобиле со телесни повреди, констатирани во Здравствен дом Струмица. Увид на местото извршиле екипа на СВР Струмица и Јавен обвинител, по чија наредба телото на починатиот е предадено на обдукција.

TwistMoe Watch anime online, English anime online HD

AnimeDao: Ai Yori Aoshi: Enishi - Miyuki (Dub) anime episode Full online free at https://animedao.nl dubbed anime

AnimeHeaven Watch anime online, English anime online HD

AnimeTV: Big Fish & Begonia anime episode Full online free at https://animetv.cc chain anime tv

Torgi gov: https://www.torgi.gov.ru/forum/user/profile/1489872.page

Coub: https://coub.com/kissanimemx