September 25, 2021 03:12
Хроника

Еден загинат и неколку повредени во сообраќајка на патот Охрид- Кичево

Едно лице загина, а неколку се повредени во сообраќајна несреќа која се случила попладнево на магистралниот пат Охрид- Кичево, информираше полицијата.

Според СВР Охрид, сообраќајката се случила околу 18.20 часот кај село Врбјани кога се судриле автомобили „голф“ и „тојота“. Возачот од “голфот“ починал на самото место, а има и неколку повредени. Идентитетот на настраданите ќе биде дополнително објавен.

Увидот се уште трае, а сообраќајот се пренасочува по новиот пат.

Возачите кои вечерва се враќаат по патот Охрид-Кичево кон Скопје се соочуваат со голем застој на патот и километарска колона, а движењето е речиси никакво.

Watch Manga Nihon Emaki Episode 46

AnimeHeaven: Manga Fairy Tales of the World anime episode 12 online free at https://animeheaven.pro animeheaven dragon ball z

Tekken: The Motion Picture (Dub) Episode Full

AnimeKisa: RWBY (Dub) anime episode 106 online free at https://animekisa.in anime online

Trepup: https://www.trepup.com/gogoanimelol/

Findery: https://findery.com/gogoanimebe