July 29, 2021 08:01
Балкан

Еден заболен од коронавирус во Хрватска

Во последните 24 часа е регистриран еден пациент со коронавирус во Хрватска, со што вкупниот број на пациенти е на 2.252, соопшти Националниот штаб за цивилна заштита.

Како што се наведува, заболеното лице е од Загреб, јавуваат хрватските медиуми. Досега се тестирани 70.110 лица, од кои 143 во последните 24 часа. Во болница има седум лица и никој не е на респиратор. Вкупниот број на оние што оздравеле е 2.134, а починале 107 лица.

KissAnime watch animes: Watch Dr. Stone: Stone Wars Episode 5 (https://kissanimeonline.com/m/MVKg/ep-5)

4Anime free anime: Watch Kimetsu no Yaiba: Yuukaku-hen Episode Preview