January 27, 2021 17:37
Спорт

Египет го совлада Чиле во премиерата на СП во ракомет

Домаќинот Египет славеше над Чиле со 35:29 (18:11) во премиерниот натпревар на Светското првенство во ракомет, што вечерва официјално започна во Каиро.

Египет го контролираше резултатот од самиот почеток и во ниту еден момент не дозволи победата да биде доведена во прашање.

Во вториот натпревар во Г-групата, македонската репрезентација утре од 20:30 часот ќе игра против Шведска.

Fire Force Season 2 (https://animeflix.nl/m/LeDm) Episode 24 at ANIMEFLIX animeflix given movie

Sword Art Online Alicization War of Underworld (Dub) Episode 12 at KissAnime food wars kissanime