January 27, 2021 17:46
Спорт

Египетскиот репрезентативец Хандави на голот на Еурофарм Пелистер

Голманот на египетската ракометна репрезентација Карим Хандави е нов член на македонскиот прволигаш Еурофарм Пелистер, соопшти вечерва клубот од Битола.

Хандави, кој во моментов настапува со својата репрезентација на Мундијалот во Египет има потпишано договор со битолскиот прволигаш и официјално ќе биде претставен штом ќе му завршат репрезентативните обврски на Светското првенство.

Хандави (32) доаѓа во редовите на Еурофарм Пелистер од романската екипа Доброгеа Суд.

Watch By the Grace of the Gods (Dub) Episode 11 (https://kissanimeonline.com/m/BrBb/ep-11) at website https://kissanimeonline.com kissanime list

Assassination Classroom (Dub) (https://animeheaven.pro/m/0App) Episode 22 at AnimeHeaven attack on titan anime heaven