July 23, 2021 21:51
Спорт

ЕВРО 2020: Стерлинг и донесе три бода на Англија од мечот со Хрватска

Во дербито на третиот ден од Европското фудбалско првенство, Англија во Лондон ја победи Хрватска со 1:0.

Денешниот меч од првото коло од групната фаза одигран на „Вембли” го одлучи Рахим Стерлинг со голот постигнат во 57. минута.

Во оваа група се и Чешка и Шкотска. Нивниот натпревар ќе се одржи на утре (14 јуни во 15 часот).

Во следното коло, на 18 јуни Англија игра против Шкотска, а Хрватска против Чешка.

AnimeHeaven Watch anime online, English anime online HD. Minori Scramble! Episode Full

GoGoAnime Watch english anime Online in HD for FREE. Resident Evil 4D Executor Episode Full

KissAnime - Watch Anime Online Free English Sub & Dub | Kiss Anime. Okko's Inn Episode Full

KissAnime Gab: https://gab.com/kissanimemx