July 26, 2021 03:26
Спорт

ЕВРО 2020: Англија за прв пат по 29 години со состав без ниту еден играч на Ливерпул и Манчестер јунајтед

Англиската фудбалска репрезентација попладнево игра со Хрватска во 1. коло на ЕВРО 2020. Во почетниот состав на англискиот тим нема ниту еден фудбалер од Ливерпул и Манчестер јунајтед.

Ова е прв пат ваков случај од 1992 година на едно големо натпреварување какви што се Европските првенства и Мундијалите.

На десетина минути пред крајот на дуелот на „Вембли” Англичаните водат со 1:0.

AniWatch Watch anime online, English anime online HD. Maze: The Mega-Burst Space (Dub) Episode 25

AnimeDao Watch anime online, English anime online HD. Classroom☆Crisis (https://animedao.nl/m/En1) Episode 13

GogoAnime Watch anime online, English anime online - Gogoanime. Watch Shinkai no Kantai: Submarine 707 Episode Full

KissAnime Cplusplus: https://www.cplusplus.com/user/Kissanimemx/