January 21, 2022 11:20
Спорт

Европско првенство во шах: Реми и пораз за македонските селекции

Во претпоследното, осмо коло на Европското првенство во шах, македонската машка селекција ремизираше 2-2 против Белгија, додека шахистките претрпеа убедлив пораз од Хрватска со 3,5 – 0,5.

Европското шаховско првенство, чиј домаќин е Словенија, завршува денеска со натпреварите од деветтото коло во кое македонската машка селекција за противник ќе ја има Црна Гора, додека шахистките ќе играат против Исланд.

Спроти завршната рунда, македонските шахисти се на 35. место со шест бодови, додека дамите се на 27. место со пет бодови.

Animeflix - Watch your favorite anime online FREE.. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

ANIMEFLIX Attack on Titan

anime flix The World's Finest Assassin Gets Reincarnated in Another World as an Aristocrat

ANIMEFLIX My Hero Academia Season 5

My Hero Academia Season 4 Episode 16

ANIMEFLIX Dragon Ball Super