October 22, 2021 08:53
Свет

Европскиот суд за човекови права: Русија е одговорна за убиството на шпион во Англија

Русија е одговорна за убиството на Александар Литвиненко, според одлуката на Европскиот суд за човекови права.

Литвиненко беше поранешен агент на ФСБ, кој почина три недели откако пиeл чај во хотел во Лондон. Во пијалокот бил додаден смртоносен полониум-210.

Роберт Овен, кој спроведе истражување за смртта на Литвиненко, напиша дека е сигурен оти двајца поранешни руски службеници го отруле Литвиненко.

Русија ги отфрли сите обвинувања дека е вмешана во смртта на Литвиненко.

Watch anime online for free at AniWatch watch anime online

Website https://animeflv.uk: Watch Convenience Store Boy Friends animeflv Episode 12 anime online

Website https://animebee.to: Watch Lupin III: The Castle of Cagliostro (Dub) animebee Episode Full watch anime free

WCOStream Watch anime online, English anime online HD

Rohitab: http://www.rohitab.com/discuss/user/147750-gogoanimebe/

Pozible: https://www.pozible.com/profile/gogoanimebe