October 25, 2021 02:14
Балкан

Европратеници пристигнуваат во Бугарија поради слободата на медиумите и корупцијата

Комисијата за граѓански слободи, правда и внатрешни работи на Европскиот парламент соопшти дека нејзини претставници ќе бидат во Бугарија на 23 и 24 септември за да ја анализираат состојбата во државата со слободата на медиумите и со корупцијата.

Во Бугарија ќе бидат седуммина европратениците  кои ќе се сретнат со претставници на граѓански организации, високи државни и владини претставници, народниот правобранител и главниот обвинител, се вели во соопштението.

Се очекува европратениците да покренат прашања поврзани со владеењето на правото. В петок тие ќе имаат прес -конференција во претставништвото на ЕП во Софија, јави БТА.

Website https://animeflix.nl: Watch Senior Class animeflix Episode Full overlord animeflix

Robber's Company Episode 6

Natsume's Book of Friends Season 5 Episode 11

Website https://gogoanime.be: Watch Welcome to THE SPACE SHOW (Dub) gogoanime Episode Full go go go anime

Disqus: https://disqus.com/by/animeflixnl/

Pastebin: https://pastebin.com/u/kissanimemx