January 16, 2022 19:14
Свет

Европол со кампања за пронаоѓање бегалци

Европската мрежа на активни тимови за пребарување бегалци (ЕНФАСТ) и Агенцијата за разузнавање на Европската унија (Европол), денеска ја започнаа кампањата „Најбараните од ЕУ 2021“ чија цел е да се пронајдат европски бегалци кои се кријат од очите на јавноста.

Европол бара од граѓаните на ЕУ да ја посетат веб страницата на EU Most Wanted, каде што можат да ги погледнат фотографиите на бегалците и да видат дали препознаваат некој од нив.

Сите криминалци во оваа кампања се бараат за извршување тешки кривични дела, како што се убиства, трговија со дрога и трговија со луѓе, се вели во соопштението на Европол доставено до Танјуг.

AnimeHeaven - Watch HD Anime Online Free | AnimeHeaven.pro. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

anime online Tokyo Revengers

watch animes AnimeHeaven Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Part 2

Tokyo Ghoul Episode 10

AnimeHeaven Tokyo Ghoul Episode 11

AnimeHeaven Dragon Ball (Dub)