June 13, 2021 13:29
Македонија

„Евзони” од утре отворен за граѓаните на Македонија со негативен ПЦР тест, писмен доказ за примени вакцини или позитивен ИГГ

Премиерот Зоран Заев попладнево на својот профил на Фејсбук објави дека граничниот премин „Евзони” кон Грција од утре се отвора за сите граѓани на Република Северна Македонија, кои имаат негативен ПЦР тест, писмен доказ за примени две дози вакцина против Ковид-19 или позитивен резултат за антитела.

Тој посочува дека за тоа бил информиран од грчкиот колега Киријакос Мицотакис.

-Имавме одлична работна средба со премиерот на Грција, Мицотакис. Ме извести дека почнувајќи од утре, 14 мај 2021, се отвора граничниот премин Евзони за сите граѓани на Северна Македонија кои имаат негативен ПЦР тест, писмен доказ за примени две дози вакцина против КОВИД-19 или позитивен резултат за антитела, напиша Заев.

<div class="fb-post" data-href="https://www.facebook.com/zaevzoran/posts/10159689297557932" data-width="500" data-show-text="true"><blockquote cite="https://www.facebook.com/zaevzoran/posts/10159689297557932" class="fb-xfbml-parse-ignore"><p>Имавме одлична работна средба со премиерот на Грција Мицотакис. Ме извести дека почнувајќи од утре, 14 мај 2021, се...</p>Posted by <a href="https://www.facebook.com/zaevzoran/">Zoran Zaev</a> on&nbsp;<a href="https://www.facebook.com/zaevzoran/posts/10159689297557932">Thursday, May 13, 2021</a></blockquote></div>

KissAnime watch anime dub: Watch Attack on Titan Season 2 (Dub) Episode 2

AnimeDao animedao dororo: Attack on Titan (https://animedao.nl/m/BP) Episode 25