December 1, 2021 12:36
Спорт

Евертон со три гола за шест минути го „збриша“ Барнли

Евертон славеше со 3-1 против Барнли во рамки на 4.коло во Премиерлигата по кое домашниот тим со 10 бодови се израмни со Манчестер јунајтед, Челси и Ливерпул.

Откако по првите 45 минути немаше погодоци, второто полувреме беше исклучително интересно. Гостите го отворија резултатот преку Бен Ми во 53.минута. Потоа следуваше фуриозна игра на „карамелите“, кои од 60-тата од 66-тата минута постигнаа три гола и ја обезбедија победата.

Прво Мајкл Кин израмни на 1-1, но потоа со еден фантастичен гол од далечина Андрес Таунзенд погоди за целосен пресврт. Точка на победата стави Демарај Греј.

Website https://animeheaven.pro: Watch Uma Musume: Pretty Derby animeheaven Episode Full dr stone anime heaven

Akage no Anne: Green Gables e no Michi (Dub) Episode Full