January 27, 2021 11:05
Спорт

Евертон го претрпе првиот пораз сезонава

Тимот на Евертон денес загуби од Саутемптон со 2:0 во натпреварот од 6. коло на Премиер лигата.

Головите за домаќините ги постигнаа Џејмс Вард-Проус и Чи Адамс.

Поразот за „карамелите” е првиот во сезоната 2020/21 од Премиер лигата.

Евертон и покрај поразот е лидер во поредокот со 13 бода.

Саутемптон благодарение на победата се искачи на 5. место, со 10 освоени бодови.

Watch Naruto: Shippuden (Dub) Episode 453 (https://animeheaven.pro/m/5j7D/ep-453) at AnimeHeaven toradora anime heaven

Interspecies Reviewers (https://kissanimeonline.com/m/qb59) Episode 12 at website https://kissanimeonline.com kissanime free