Свет

Евакуирано училиште во Москва поради бомба од Втората светска војна

Над 200 лица се евакуирани од спортско училиште во западна Москва поради експлозивна направа од Втората светска војна, која била пронајдена на градилиште во близина.

Како што пренесе „ТАСС“, од зградата на училиштето биле евакуирани 190 ученици и 30 наставници.

„Децата се пуштени дома“, изјави соговорник за руската агенција.

Нови вести

Остри критики за новиот Брегзит план на Тереза Меј

Igor

Лидери на ЕУ бараат од Меркел да се кандидира за претседател на Европскиот совет

Daniela

Автобус со руски туристи се преврти во Италија, загина едно лице

Igor