Македонија

Д-р Пановски: Пандемијата не е толку страшна, ако не живеете во Македонија

Пандемијата не е толку страшна, ако не живеете во Македонија, смета микробиологот д-р Никола Пановски, кој во гостувањето кај Жарко Димитриоски во „Еден на Еден“, ја спореди смртноста во светот со онаа кај нас.

-Смртноста во светот деновиве премина 5,5 милиони смртни случаи. Кога светот би бил како Македонија ќе беа 33 милиони умрени. Значи, пандемијата не е толку страшна, ако не живеете во Македонија, рече Пановски.

https://animefreak1.com/. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

My Hero Academia Season 4 Episode 22

anime freaks tv AnimeFreak One Piece

AnimeFreak Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Mugen Train Arc

anime freaks website AnimeFreak Attack on Titan (Dub)

AnimeFreak Attack on Titan (Dub)