Македонија

Д-р Ненад Лазаров: Како по список ми се реинфицираат пациенти

Омикрон сојот забрзано се шири изминатиов период во земјава, но исто и бројот на лица кои повторно се заразиле по вторпат се зголемува.

-Во текот на минатата недела вкупно се пријавени 1.559 реинфекции, со зголемување од 25 отсто во однос на претходната недела. Пријавени се 97 смртни случаи во 20 градови во текот на изминатата недела, односно за 76,4 отсто повеќе во однос на минатата недела. Најголем дел од нив 38 се од Скопје. Во однос на возраста, најголем број 85 или 87,6 отсто од починатите припаѓаат на возрасната група над 60 години, а регистрирани се и осум починати лица кај возрасната група од 50 до 59 години, по две кај возрасните групи од 40 до 49 години и од 30 до 39 години, посочуваат од ИЈЗ.

Доктор Ненад Лазаров на својот Фејсбук профил објави дека како по список му се реинфицираат пациенти на 11-12 месеци по прележување на вирусот.

AnimeHeaven - Watch HD Anime Online Free | AnimeHeaven.pro. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

AnimeHeaven Kiss x Sis (TV)

AnimeHeaven JUJUTSU KAISEN

english anime AnimeHeaven Tokyo Ghoul

watch anime The Daily Life of the Immortal King [Chinese Dub]

Seirei Gensouki: Spirit Chronicles Episode 11