Македонија

Д-р Беќаровски: Во Србија строго е забрането Ковид-19 да се лечи со антибиотици и високи дози на витамини

Д-р Нико Беќаровски од Клиниката за токсикологија, со пост на својот Фејсбук профилот информира дека Србија строго ја забранува употребата на антибиотици и високи дози на витамини во лечење на ковидот.

За да нема недоразбирања, во најновиот протокол за вонхоспитално лечење на болни со Ковид-19 во Србија строго се забранува употреба на антибитици и високи дози витамини !!!

Изгледа тоа што цела година го трубиме со моите колеги Никола Пановски и Драган Даниловски подобро го разбираат комшиите од домашните, напиша д-р Беќаровски.

https://44anime.net/. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

Death Note Episode 31

Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train (Dub) Episode Full

4anime tv The World's Finest Assassin Gets Reincarnated in Another World as an Aristocrat

Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita.

Naruto: Shippuden