September 15, 2019 12:16
Спорт

Дурант навреден од галсините дека Голден стејт игра подобро без него

Кошаркарот на Голден стејт Кевин Дурант, кој закрепнува од повреда и не беше во тимот во конференциското финале против Портланд, беше навреден од гласините дека актуелниот НБА шампион игра подобро без него.

Дурант одговори на овие критики.

– Тоа не е вистина. Нема никаква врска со реалноста. Такви разговори се одвиваат откако дојдов тука. Знам многу добро што донесов во тимот, што можам да ја дадам, но исто така знам дека на многу луѓе не им се допаѓа тоа што јасум во Голден стејт, изјави Дурант.

Противник на „воините” во големото финале ќе биде подобриот од пресметката Торонто – Милвоки (3-2 моментален резултат).

Нови вести

Франција ја освои бронзата на Светското во Кина

Filip

Нејмар: Сакав да го напуштам ПСЖ, но оваа страница е веќе свртена

Filip

Валверде предупреди: Не го споредувајте Фати со Меси!

Filip