November 27, 2021 19:05
Македонија

ДУИ прогласи победа во Сарај, Липково и во Пласница, Османи вели дека водат секаде каде што имаат кандидати

Портпаролот на ДУИ, Бујар Османи на првата прес-конференција по завршувањето на гласањето за локалните избори истакна дека првично очекуваат победа во три општини уште во првиот круг. Тој рече дека голема предност неговата партија има и во речиси сите општини каде имаат кандидати.

– Според прелимирнарни резултати од досега изброените гласови, уште во првиот круг очекуваме победа на ДУИ во Сарај, Пласница, Липково. ДУИ има предноста во сите други општини каде учествува со свои кандидати и можам да кажам целиот дел е озеленет. Според првичните сознанија, ДУИ е во предност на пример во Чаир имам непотврдени сознанија дека односот е 2-1 за ДУИ и голема е предноста и можноста за победа уште во прв круг, но немам дефинитивна потврда. Во Куманово односот е 3-1 за ДУИ. Трендовите водат кон голема победа на ДУИ, истакна на прес-конфренцијата Бујар Османи.

Според портпаролот на ДУИ, првиот круг успешно е завршен, а заедно со кампањата тој оцени дека е создаден еден круг на политички успех.

4Anime Watch anime online, English anime online HD

Attack on Titan: Lost Girls (https://animepahe.cc/m/oK4B) Episode 3

Watch Darker than Black Episode 25

AnimeHeaven Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Website https://animekisa.in: Watch Majestic Prince: Wings to the Future animekisa Episode Full anime online