October 26, 2021 00:35
Македонија

ДУИ, Алијанса и Алтернатива со заедничка листа за општинскиот совет во Чашка

За прв пат албанските апртии, односно ДУИ, АА и Алтернатива ги здружија силите за локалните избори. Коалицијата за општинскиот совет во Чашка ќе настапи со еден кандидат и една листа, со цел да обезбеди носењето одлуки да биде во рацете на Албанците во оваа општина.

Кандидатот од редовите на ДУИ, Суат Шаќири вели дека обединувањето на албанскиот глас е клучот за победа.

Граѓаните на Чашка излегоа со еден кандидат за градоначалник на општината од редовите на ДУИ, со една листа за општинскиот совет.

Инаку на минатите избори во 2017 Албанците имаа еден независен кандидат,но тој не влезе во втор круг. Албанците на минатите изброи го поддржаа актуелниот градоначалник на Чашка кој е од редовите на СДСМ.

Sore Ike! Anpanman: Anpanman to Yukai na Nakama-tachi (https://animefreak.ws/m/K4kx) Episode Full

Shakugan no Shana: Koi to Onsen no Kougai Gakushuu! (https://animetv.cc/m/4lLk) Episode Full

Animepahe: Kikaider 01: The Animation anime episode 4 online free at https://animepahe.cc anime online

WCOStream Watch anime online, English anime online HD

Scoop: https://www.scoop.it/u/gogoanimebe

Exercism: https://exercism.io/profiles/animefreakws