October 15, 2019 11:06
Спорт

Дуделанж е првиот клуб од Луксембург кој забележал победа во Лига Европа

Дуделанж го совлада АПОЕЛ со 4:3 на гостувањето во Никозија во натпревар од 1. коло од групната фаза во фудбалската Лига Европа. Според прес-службата на УЕФА, ова е првиот тим од Луксембург кој забележал победа во групната фаза на второто по квалитет фудбалско натпреварување во Европа.

Во групата „А” од ЛЕ, уште играат Карабах и Севилја.

За потсетување, во минатата сезона Дуделанж освои еден бод во групата од Лига Европа.

Нови вести

Со максимални единаесет победи Бразил го освои Светскиот куп

Igor

Шевченко: Го исполнив ветувањето дека Украина ќе оди на ЕП

zane

Роналдо го постигна 700. гол во кариерата

Igor