January 29, 2022 09:16
Свет

Држави-членки на СЗО согласни за нов пандемиски договор

 Земјите-членки на Светската здравствена организација денеска се согласија да почнат со работа на градење нов меѓународен договор кој одредува како да се справат со следна глобална пандемија.

Државите усвоија резолуција на специјален состанок во Женева.

Со тоа, почнува процесот што треба да резултира со нов договор за подготвеност што стапува на сила во 2024 година и е одговор за пандемија.

dubbed anime. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

Redo of Healer Episode 11

4Anime Your Name.

watch animes Gintama

watch anime online Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub)

anime website Attack on Titan