September 28, 2020 03:49
Хроника

Драма во Чаир: Двајца соседи му забиле нож во грбот

На 14.01.2020 околу 09.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ бил донесен Б.Д.(44) од Скопје со убодни рани во пределот на грбот.

Според пријавеното,  повредите му биле нанесени во дворот од неговата куќа на ул.„376“, од соседите Б.М. и А.Н., и двајцата од Скопје, по меѓусебна вербална  расправија.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.