December 12, 2019 04:47
Хроника

Драма во црква во Бутел: Момче си ги исекло вените во тоалетот

Момче од Скопје се обидело да се убие, попладнево во црква во населбата Бутел, дознава 24 Инфо.

Инцидентот го потврдија од МВР од каде информираат дека станува збор за И.Д.(22), кој бил пренсен на Ургентиот центар на Клиникта „Мајка Тереза“.

Според очевидци, немилиот настан се случил пред 17 часот во еден од тоалетите во новата црква „Раѓање на Свети Јован Крстител“, кој беше отворена минатиот месец.

Момчето кое имало нож влегло во тоалетот по што почнало да се боде по вратот и да си ги сече вените на рацете. Луѓето што биле во црквата виделе што се случува и повикале полиција.

Кога дошле полицајците го затекнале момчето целото облеано во крв, по што веднаш со возило на Итната помош било пренесено во болница.

Засега нема информаии за здравствената состојба на момчето, ниту за мотивите да псегне по својот живот.

 

Нови вести

(ФОТО) Тешка сообраќајка во Бутел

Igor

Уапсени двајца Срби и еден Македонец поради убиство во Словачка

Filip

Tетовец без дозвола поставил монтажна барака на државно земјиште

Filip