January 27, 2020 10:42
Хроника

Драма во Негорци: Влегол да ја силува домаќинката, но не успеал

Денес меѓу 14:00 и 14:30 часот во село Негорци во семејната куќа врз Ј.Т. од страна на непознат сторител е извршено кривично дело “Обид за силување”, информираа попладнево од СВР Струмица.

-По пријавувањето на настанот веднаш се преземени итни службени мерки и активности со координирање на сите служби на теренот, при што по еден час е пронајден сторителот и е лишен од слобода, стои во соопштението на струмичката полиција, од каде додаваат дека станува збор за лицето И.Н. од село Мелница, Велешко.

Лицето е задржано во просториите на ОВР Гевгелија и во координација со Основното јавно обвинителство ќе следува понатамошно постапување по пријавениот настан.

Нови вести

„Фантом“ обвинет за серија кражби во Шутка

Igor

Откриен администраторот на „Јавна соба“

Igor

Со „астра“ удрил во „голф“, па со секира го демолирал, а на бегање удрил во две жени

Igor