September 18, 2021 16:03
Хроника

Драма во Крушевско: Малолетник со пушка го застрелал братучедот-врсник

На 22.07.2021  во Полициска станица Прилеп пријавено е дека во Јавна здравствена установа „Борка Талески” во Прилеп е донесен малолетник од с.Пресил, крушевско, со тешки телесни повреди од огнено оружје.

Увид извршила увидна екипа на ПС Крушево и ПС Прилеп, при што било констатирано дека во с.Пресил, во семејната куќа на Џ.И.(43), кој во моментот не бил дома, неговиот малолетен син истрелал од ловна пушка, која ја поседувал Џ.И., при што го повредил малолетниот братучед.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

https://animefreak.ws anime freak attack on titan

KissAnime - Watch Anime Online Free English Sub & Dub | Kiss Anime

https://animetv.cc top anime tv

Website https://animekisa.in: Watch Street Fighter II: The Animated Series (Dub) animekisa Episode 29 animekisatv

Pozible: https://www.pozible.com/profile/animefreakws

Vingle: https://www.vingle.net/gogoanimelol