April 10, 2021 23:55
Свет

Драги: Сакам координирана акција на ЕУ за побрза вакцинација

Италијанскиот премиер Марио Драги синоќа изјави дека од Европласта унија очекува координирана акција за забрзување на кампањата за вакцинација против Ковид-19.

Во изјавата лиферувана за време на самитот на лидерите на ЕУ, пренесена од британските медиуми, новиот италијански премиер кажа дека „не треба да има оправдување” за компаниите што не успеаја да ги достават ветените вакцини.

Драги, исто така, кажа дека во иднина можеби ќе треба  и се даде предност на првата доза од вакцинирањето, место да задржуваат дозите за препорачаните ревакцинации, како што е принципот во моментов.

Watch Dr. Stone (Dub) Episode 14 at website https://animedao.nl. See more food wars animedao

Watch I'm standing on 1,000,000 lives. (Dub) Episode 4 (https://animefreak.ws/m/rB0G/ep-4) at website https://animefreak.ws. See more anime freaks website