July 29, 2021 08:26
Магазин

Драгана Мирковиќ донираше 5000 евра во чест на Тоше 

Минатата недела се одбележа 13-годишнината од смртта на Тоше Проески кој загина во сообраќајна несреќа на патот кон Зареб. Српската пејачка Драгана Мирковиќ донираше 5000 евра на Фондацијата Тодор Преоски во чест на поп-ѕвездата.

– На овој начин сакав да го освежам сеќавањето за Тоше и неговата прекрасна музика. Фондацијата што го носи неговото име им помага на децата, па затоа сум сигурна дека парите ќе одат во вистинските раце. На телевизијата ДМ, неговото име и песна секогаш велат „Зачувај го од заборав , изјавила Мирковиќ.

AnimeTV gogo anime tv kissanime: Watch DARLING in the FRANXX (Dub) Episode 4

GoGoAnime gogoanime dororo: Banana Fish Episode 24