August 5, 2021 03:01
Uncategorized

ДПА го избра Дритон Ибиши за претседател на тетовскиот огранок

ДПА го избра Дритон Ибиши за претседател на тетовскиот огранок

Тетово, 18 јуни 2021 (МИА) – Демократската партија на Албанците (ДПА) вечерва во Тетово на седница на Собранието го Дритон Ибиши за нов претседател за огранокот во Тетово.  Ибиши досега беше и портпарол на партијата.

-Најстарата албанска партија во оваа држава ме избра мене како најмлад Албанец кој ќе го води овој огранок. На тие кои се сомневаат во моето организациско искуство поради возраста, сакам да ве уверам и апелирам дека никој, никогаш, да не се сомнева во мојот капацитет успешно да ја извршувам оваа задача, истакна по изборот Дритон Ибиши.

На седницата на Собранието се официјализираше и кандидатурата на Сади Беџети за градоначалник на Тетово што беше најавено преку прес-конференција на партијата пред два месеци. ас/сст/

Watch anime online for free at AnimeDao go go go anime. Listen to Me, Girls. I Am Your Father! (https://animedao.nl/m/Yx5) Episode 12

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official. Your Choice! Episode Full

GogoAnime Watch anime online, English anime online - Gogoanime. Watch New Getter Robo Episode 13

KissAnime Hulkshare: https://www.hulkshare.com/kissanimemx