Спорт

Дончиќ постигна луда тројка со звукот на сирената за победа на Далас (ВИДЕО)

Лука Дончиќ постигна луда тројка со скок со една нога со звукот на сирената за победа на Далас над Мемфис од 114-113.

Дончиќ го предводеше Далас до нов триумф, а овој пат завршницата на мечот беше неверојатна. Во последните секунди Словенецот успеа да се избори за позиција за шут за три поени и постигна интересна тројка за победа на неговиот тим.
Лука со 29 поени беше најефикасен на теренот, имаше и девет асистенции, Порзингис постигна 21 поен. Најдобар кај Мемфис беше Ален со 23 поени.

 

 

 

GoGoAnime gogoanime jojo: Watch Attack on Titan Season 3 (Dub) Episode 7 (https://gogoanime.be/m/paPm/ep-7)

AnimeFreak animefreak latest: Watch Your Lie in April Episode 17