Економија

Донфрид: САД развиваат мерки за поддршка на Бугарија за гас

САД разработуваат мерки за поддршка на Бугарија по прекинот на испораките на гас од Русија, изјави помошникот државен секретар на САД за европски и евроазиски прашања Карен Донфрид.

„Сакам јасно да кажам дека администрацијата на претседателот Џо Бајден во целост ја поддржува Бугарија”, рече Донфрид.

„Мислам дека нашата улога овде е да им помогнеме на Европејците да најдат алтернативни добавувачи. А, американскиот течен гас игра клучна улога овде”, истакна Донфрид.

animes online. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

english dubbed anime Higehiro: After Being Rejected, I Shaved and Took in a High School Runaway

watch anime High School DxD

ANIMEFLIX My Hero Academia Season 2

free anime Gintama

Hunter x Hunter (2011) (Dub) Episode 139

tải go88