August 2, 2021 20:18
Македонија

Донација на опрема за следење и контрола на ефектите од чистењето на линданот во ОХИС 

Скопје, 14 јуни 2021 (МИА) – Во Лабораторијата за хроматографска анализа на Институтот за хемија при Природно-математичкиот факултет денеска ќе биде ставена во функција нова опрема за правење анализи на животната средина, која ќе се користи за независно следење и контрола на ефектите од чистењето на линданот во ОХИС.

Опремата е донaција од Норвешка преку имплементиран проект „Нордиска поддршка за напредок на Северна Македонија“ од Канцеларијата за проектни услуги на Обединетите нации (УНОПС).

Новата опрема ќе ја промовираат заменик-амбасадорот на Норвешка, Геир Јохансен и министерот за животна средина и просторно планирање Насер Нуредини. хс/сп/

GoGoAnime Watch anime online, English anime online HD. Watch Parasite Dolls (Dub) Episode 3

Watch anime online for free at AnimeDao animedao tv kissanime. Bottom-Tier Character Tomozaki (https://animedao.nl/m/jZZm) Episode 12

https://animeflix.nl animeflix beastars. Dragon Ball Z: Bojack Unbound Episode Full

KissAnime Play: https://www.play.fm/kissanimemx