March 2, 2021 18:32
Македонија Скопје

Донација на две амбулатни возила за Здравствениот дом Скопје

Општина Чаир денеска ќе донира две амбулатни возила за Службата за итна медицинска помош при Здравствениот дом Скопје. На примопредавањето, според најавите, ќе присуствуваат министерот за здравство Венко Филипче, градоначалникот на Чаир, Висар Ганиу и директорот за економски прашања на Здравствениот дом Скопје, Бесим Кока.

Примопредавањето на донацијата ќе биде пред административната зграда на Општина Чаир.

High School DxD BorN (Dub) Episode 12 at AnimePlanet solo leveling anime planet

The Rising of the Shield Hero Season 2 Episode 1-Preview at website https://kissanimeonline.com. See more kissanime boku no hero