October 26, 2021 02:09
Спорт

Донарума не сака да ја грее клупата, ќе си оди од ПСЖ

Италијанскиот фудбалски голман Џанлуиџи Донарума кој летово пристигна во ПСЖ како големо засилување е незадоволен од својот статус кај „светците“. Италијанецот кој пред да се пресели во Париз со репрезентацијата на „аѕурите“ стана европски шампион, не добива шанса да застане на голот на ПСЖ. Донарума главно седи на клупата за резерви, бидејќи тренерот Маурисио Покетино одлучи дека Кејлор Навас ќе остане прв голман.

Поради ваквиот третман Донарума е подготвен да го напушти клубот доколку тоа не се промени во блиска иднина. „Калчомеркато“ објави дека Донарума веќе му рекол на својот менаџер Мини Раиолада да бара нова средина. Менаџерот е во контакт со челниците на Јувентус, кои внимателно ја следат ситуацијата на Донарума и се подготвени да му понудат подадена рака следното лето доколку неговата ситуација во ПСЖ не се промени.

 

Animepahe: Accel World anime episode 24 online free at https://animepahe.cc watch anime

AniWatch Watch english anime Online in HD for FREE

AnimeHeaven Watch anime online, English anime online HD

TwistMoe: New Dream Hunter Rem: Setsuriku no Mudenmekyu anime episode Full online free at https://twistmoe.net anime twist app

Bit: https://bit.ly/3x6cyd2

Forum feed-the-beast: https://forum.feed-the-beast.com/members/animefreakws.488024/#about