Свет

Доналд и Меланија Трамп ја добија божикната елка

Американскиот претседател Доналд Трамп и неговата сопруга Меланија ја добија официјалната божикна елка за Белата куќа. Претседателот и првата дама на Соединетите Американски Држави добија елка висока шест метри, која беше одгледана во фармата на Лери Смит во Њуленд, Северна Каролина. Додека коњите ја влечеа запрежната кола во која беше елката, се слушаше празничната песна „O Christmas Tree“.

gogoanime pro. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

watch anime free That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub)

gogoanimeio Dragon Ball Z (Dub)

anime gogo GoGoAnime My Hero Academia Season 5

watch subbed anime One Piece (Dub)

tải go88