August 5, 2021 02:54
Скопје

ДОМ: Општина Центар да одговори зошто е направен „масакар“ врз дрворедот на „Орце Николов“

Од зелената партија ДОМ велат дека со голема загриженост ги следат фотографиите и реакциите на социјалните мрежи за сечата на дрворедот на улицата Орце Николов.

„Јавно поставуваме прашање до општина Центар зошто е направен овој ‘масакар’ врз дрворедот? Зошто се сечат дрва без никаква најава и објаснување? Да не забораваме дека на вака ‘зацементиран’ град каде што се случува урбанистички хаос, секој ваков дрворед е важен за благостостојба на граѓаните и на животната средина“, велат од ДОМ.

Партијата апелира итно да престане сечењето на дрвјата, да се обнови дрворедот и да се обезбедат нови зелени површини во општина Центар.

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official. Watch Drifters: The Outlandish Knight Episode Full

KissAnime Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed. Code Geass: Akito the Exiled - To Beloved Ones (https://kissanime.mx/m/wNB) Episode Full

4Anime Watch anime online, English anime online HD. Eureka Seven AO Episode 24

KissAnime Mobygames: https://www.mobygames.com/user/sheet/userSheetId,819347/