January 25, 2021 14:13
Магазин

Доли Партон донира милион долари за развој на вакцина

Кантри-пејачката Доли Партон дарила милион долари за развој на експерименталната вакцина на американската „Модерн фондација”.

Организацијата стои во извештаите за ефикасноста на вакцините, заедно со името на Националниот институт за инфективни болести на САД и Универзитетот Амери.

Пејачката исто така ги повика своите обожаватели да донираат средства за развој на новата вакцина. Ова е втора успешна вакцина против коронавирусот и нејзиното производство може да започне уште во декември.

Watch Yashahime: Princess Half-Demon Episode 4 at AnimePlanet anime planet safe

Is It Wrong to Try to Pick Up Girls in a Dungeon? II (Dub) Episode 12 at website https://funimationfree.com. See more yu yu hakusho funimation