Магазин

Документарна серија за Канје Вест ќе се емитува на „Нетфликс“

Документарна серија во повеќе делови за животот и кариерата на раперот Канје Вест, наводно, треба да се појави на „Нетфликс“ годинава.

Според „Билборд“, стриминг-гигантот потрошил над 30 милиони долари на серијата, иако тоа не е официјално потврдено.

Моментално неименуваниот проект го помагаат продуцентскиот пар Кларенс „Коди“ Симонс и Чајк Оза, кои стоеја зад промоцијата на хип-хоп ѕвездата и основач на брендот „Јизи“ за Jesus Walks (верзија 3) и Through the Wire во 2004 година.

KissAnime food wars kissanime: Watch Dr. Stone (Dub) Episode 17

GoGoAnime gogoanime jojo: Boku no Hero Academia 5th Season (https://gogoanime.be/m/MNgP) Episode 3