October 28, 2020 03:18
Македонија Хроника

Доктор Трајче Нешковски почина во сообраќајката на Рузвелтова

Доктор Трајче Нешковски (32), поранешен генерален секретар на СДММ е возачот кој почина денеска на Рузвелтова, дознава 24 Инфо.

Како што претходно oбјави 24Инфо, на Нешковски му се слошило, односно доживеал срцев удар по што се судрил со друг автомобил и со својот  “цитроен” удрил во дрво.
Тој бил однесен во Ургентниот центар но докторите не можеле да го спасат.

Нешковски беше раководител на детскиот Ковид центар во болницата во Козле.

Функционерите на СДСМ преку социјалните мрежи се простуваат Нешковски.

Пратеникот Коста Костадинов на Фејсбук напиша дека темелот на СДММ го поставувале заедно.

„За момент помислив дека е само лош сон, ама не било. Целото другарство, темелот на СДММ го поставувавме заедно, еден и единствен Трајче. Не сакам да верувам, но кој не прашува нас овде. Бог да те прости брат, другар Трајче…До некое следно видување“, напиша Костадинов.

„Се понадевав дека е грешка или лага… Страшна вест. Почивај во мир Трајче!“, напиша министерката Шекеринска.

Се понадевав дека е грешка или лага… Страшна вест. Почивај во мир Трајче!

Posted by Radmila Sekerinska on Среда, 14 октомври 2020

Почивај во мир Трајче. Сочувство до семејството.

Posted by Oliver Spasovski on Среда, 14 октомври 2020

Поврзани вести

Кривична пријава против Лидија Димова

24news

Нови 621 заболени од Ковид-19 – уште 15 лица починаа

Filip

Оливер Спасовски е позитивен на Kовид-19

Igor