January 24, 2022 21:43
Свет

Докторите по прегледот на Бајден: „Тој е здрав, силен и подготвен за должност“

Американскиот претседател, Џо Бајден, кој вчера беше подложен на медицински преглед и колоноскопија, е подготвен за своите должности и е во состојба да ги извршува без никакви прилагодувања, вели неговиот лекар во писмото што го објави Белата куќа.

Кевин О’Конор, докторот на американскиот претседател, вели дека на колоноскопијата бил пронајден полип со бениген изглед, кој бил лесно отстранет.

„Хистолошката евалуација се очекува да биде завршена на почетокот на следната недела. Претседателот никогаш немал рак на дебелото црево“, изјавил докторот.

О’Конор, исто така, посочува дека Бајден покажал зголемена реакција при чистење на грлото поради рефлукс, за што е потребен детален преглед. Тој преглед не откри тумори, чиреви, рак или други сериозни состојби, тврди докторот.

Одењето на Бајден исто така изгледа значително потешко и помалку витално отколку во минатото, напиша О’Конор. Испитувањето покажало дека најголемиот дел од вкочанетоста може да се припише на абење на ‘рбетот.

Бајден, кој денеска го слави својот 79-ти роденден, ја продолжи својата претседателска функција по краткиот трансфер на власта на потпретседателката Камала Харис за време на анестезијата. Така, Харис стана првата жена во историјата на САД која имала претседателски овластувања.

watch anime dub. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

AnimeHeaven My Hero Academia Season 4 Episode 23

animeheaven app My Hero Academia

Fairy Tail (Dub)

Dragon Ball Z (Dub) Episode 283

The World's Finest Assassin Gets Reincarnated in Another World as an Aristocrat