January 22, 2022 00:02
Македонија

Доделување награди на припадниците на Армијата за успешно справување со пожарите

 Во касарната „Илинден” во Скопје денеска ќе им бидат доделени награди и стимулативни мерки на припадниците на Армијата за успешното справување со пожарите коија зафатија територијата на државава.

На доделувањето на наградите ќе се обрати министерката за одбрана Радмила Шекеринска.

Од Министерството за одбрана информираа дека започнувајќи од 29 јуни 2021 година, повеќе од 2 000 припадници на Армијата заедно со придружна механизација и воздухопловна поддршка беа вклучени во справувањето со пожарите на 13 локации кои оваа година ја зафатија нашата држава.

anime to watch. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

watch anime dub Yosuga no Sora: In Solitude Where We are Least Alone

animes online AnimeDao Attack on Titan (Dub)

AnimeDao My Hero Academia Season 2 (Dub) Episode 22

AnimeDao Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town? Episode 9

AnimeDao Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train Episode Full