October 26, 2021 20:25
Свет

Доделувањето на Нобеловата награда и годинава во земјите на лауреатите

Добитниците на Нобеловата награда за наука и литература, поради пандемијата на коронавирусот, втора година по ред ќе ги добијат признанијата во земјите на живеење, а не во Стокхолм, објави денеска Нобеловата фондација.

Кон средината на октомври ќе се одлучи каде ќе биде доделена Нобеловата награда за мир, за што церемонијата вообичаено се одржува во Осло.

Имињата на добитниците на наградите се објавуваат на почетокот на октомври, но церемонијата на доделување традиционално се организира на 10 декември, на годишнината од смртта на основачот Алфред Нобел. 

You're Under Arrest Mini Specials (Dub) (https://kissanime.mx/m/BWoO) Episode 5

Spooky Kitaro: Giant Sea Monster (https://animebee.to/m/44e4) Episode Full

Website https://animeheaven.pro: Watch Yoshinaga-san'chi no Gargoyle Specials animeheaven Episode 5 anime stream

ANIMEFLIX Watch anime online, English anime online HD

Ello: https://ello.co/animeflixnl

Zeef: https://zeef.com/profile/kissanime3