April 23, 2019 00:29
Хроника

Додека ја претресувале на аеродром ѝ снемало 3.000 евра

На “Меѓународен Аеродром-Скопје“ од Стокхлом-Шведска допатувала 47-годишна жена од Косово, на која додека ѝ била вршена контрола на багажот од двајца царински службеници ѝ биле земени 3.000 евра.

Таа веднаш пријавила во полиција, по што бил извршен разговор со неа и со лица од Секторот за професионална одговорност на Царинската управа.

Се работи на расчистување на случајот.

Нови вести

(Фото) Автомобилот во кој загинаа таткото и синот целиот е ирешетан од куршуми

24news

ФОТО: Гори депонијата Вардариште

Filip

Починатиот маж во Демиркаписко бил застрелан

Daniela