January 26, 2021 13:30
Живот

Додека спиел непознат човек се доближил и му ја запалил перницата (ВИДЕО)

Мохан Панвар е обичен човек кој работи како чувар во чајџилница во Ратлам, мало гратче лоцирано на северот од Индија.

Мохан спиел во длабок сон, додека зад него се појавил непознат човек и му ја запалил перницата.

Паневар, кој бил преморен од многу работа тој ден, спиел додека огнот се ширел, но за негова среќа огнот го забележал бездомник  кој бил во близина.

Бездомникот му пришол на Панвар и го разбудил, а наскоро повикале полиција, која дошла со молскавична брзина и ја решила работата.

Полицијата пристапила до снимките од видео надзор за инцидентот и започнала истрага. Откриле дека човекот што го запалил бил психички болен.

Локалните жители велат дека неколку луѓе со нарушено ментално здравје живееле во близина на храмот кој обезбедува бесплатна храна за сиромашнит

 

Sword Art Online Alicization War of Underworld Part 2 (Dub) Episode 8 at website https://animeheaven.pro. See more black clover anime heaven

Fate/stay night: Heaven's Feel - III. Spring Song Episode Full - Cam at website https://crunchyrollfree.com. See more crunchyroll premium account 2020