Спорт

Додека игра на Африкански Куп испратил двојник да му полага испит на универзитет

Интересна приказна ни доаѓа од Африканскиот Куп на нации, а во центарот на вниманието е египетскиот репрезентативец Мустафа МохамедИграчот на Галатасарај вчера играше во осминафиналето на Африканскиот Куп, но тоа не му попречи да испрати двојник за него да полага испит на универзитет, пренесува „Мундо Депортиво“.Меѓутоа, вработен во Универзитетот во Каиро, каде што студира Мохамед, приметил дека човекот кој дошол да полага испит не е 24-годишниот фудбалер.

Двојникот признал дека дошол да му „помогне“ на пријател, па сега доколку се утврди дека бил платен за тоа, фудбалерот може да добие кривична пријава.

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

One Piece Episode 1005

aniwatcher My Hero Academia Season 2

AniWatch Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita. Episode 1

AniWatch Attack on Titan (Dub) Episode 23

AniWatch SK8 the Infinity (Dub)