Спорт

Добра и лоша вест за Чави пред гостувањето на решавачкиот меч во Минхен

Добра и лоша вест за тренерот на шпанскиот фудбалски гигант Барсњлона, Ернадес Чави пред гостувањето кај Баерн во Минхен во последниот меч од групата во Лигата на шампионите кој ќе биде решавачки дали петкратниот европски првак сезонава ќе ја заврши уште по групната фаза или ќе се избори за нокаут-фазат. Лошата вест е тоа што Чави нема да може да сметаат на Ансу Фати поради повреда, а добрата е што на располагање ќе биде Усман Дембеле.

Фати има повреда на бутниот мускул и изминативе денови лекарскиот тим се обидуваше со  забрзана рехабилитација да го оспособи суперталентираниот офанзивец, ама според последните информации сето тоа е безуспешно. Според најавите Фати на терените би требало да се врати на 18 декември на мечот со Елче во Ла Лига.

Барселона против Баерн мора да победи ако сака да биде сигурна дека оди во нокаут фазата, во спротивно ќе зависи од Бенфика која ќе игра против Динамо Киев. Баерн резултатски растеретено влегува во овој дуел затоа што баварците веќе го обезбедија пласманот во следната фаза и со пет победи во пет натпревари се лидери во групата.

online anime. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

Attack on Titan Season 3 Part 2 Episode 6

stream anime online Demon Slayer: Entertainment District Arc

anime sites Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai

anime sites AniWatch JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind (Dub)

watch subbed anime High School DxD